Op. Dr. Ahmet AYDIN
Opr. Dr. Ahmet AYDIN
page-title-bg

Opr. Dr. Ahmet AYDIN

Opr. Dr. Ahmet AYDIN

Plastik Rekonstrüktif Ve Estetik Cerrahi

Opr. Dr. Ahmet Aydın 1987 yılında İstanbul’da doğdu. Kabataş Erkek Lisesi’nden 2005 yılında mezun olarak aynı yıl Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, İngilizce Tıp Bölümü’nü kazandı. 2009 yılında Polonya’da Warszawski Uniwersytet Medyczny’de eğitim gördü. Tıp eğitimi esnasında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, Tıbbi Patoloji Anabilim Dalı’nda kolorektal kanserler hakkında yapmış olduğu bilimsel çalışmalarını İtalya ve Polonya’da düzenlenmiş olan uluslararası kongrelerde sundu. Yapmış olduğu bu çalışmalar ile başarı ödülleri aldı.

Tıp eğitiminin ardından 2011 yılında Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi ihtisasına başladı. 2015 yılında Tayvan, Chang Gung Memorial Hospital’da dünyada mikrocerrahinin önde gelen isimlerinden biri olan Prof. Fu-Chan Wei ile birlikte çalışarak mikrocerrahi yöntemler üzerinde deneyim kazandı. İhtisas eğitimini “Streptozotosin ile diyabet oluşturulan sıçanlarda nar çekirdeği yağının yara iyileşmesi üzerine etkileri” isimli tezi ile başarı ile tamamladı. Devlet Hizmet Yükümlülüğü görevini 2017-2019 yılları arasında Hakkari Devlet hastanesinde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı olarak yaptı. Bu dönemde Hakkari Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı ve Otluca Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı Hastanesi Sorumlu Hekimi olarak görev yaptı. 2018 yılında Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği’nin düzenlediği yeterlik sınavını başarı ile tamamladı. Devlet Hizmet Yükümlülüğü görevini tamamladığında Hakkari İl Sağlık Müdürlüğü, Hakkari Polis Özel Harekat Şube Müdürlüğü ve Otluca Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı tarafından göstermiş olduğu hizmetlerden ötürü teşekkür ile onurlandırıldı.

2019-2022 yıllarında Medipol Mega Üniversite Hastanesi’nde Yardımcı Doçent olarak görev yaptı. Görevi sürecinde çok sayıda tıp fakültesi öğrencisine dersler verdi, asistan hekimlerin eğitimine katkı sundu.  Opr. Dr. Ahmet Aydın Lotus Nişantaşı’nda bulunun muayenehanesinde hastalarını kabul etmektedir.