Yüz Estetiği Uygulamaları
Opr. Dr. Ahmet AYDIN
page-title-bg

Yüz Estetiği Uygulamaları

Yüz Estetiği Uygulamaları


Yüz Estetiği Uygulamaları

BİŞEKTOMİ AMELİYATI ➜ 


Doğal olarak yumuşak ve dolgun bir yüz genç olarak kabul edilse de, bazı insanlar yüzlerinin çok dolgun olduğunu düşenebilir ve yanak bölgesindeki fazla yağlanmadan şikayetçi olabilirler. Birçok insan daha belirgin yanak ve kemik hatlarına sahip olmak isteyebilir. Bişektomi ameliyatı özellikle yanak çukurları bölgesinde yanakları inceltmek amacıyla yapılmaktadır. Bişektomi ameliyatında yanakta bulunan Bichat yağ yastıkçığı cerrahi olarak çıkarılır.


Bişektomi Ameliyatı İçin Uygun Hasta Grubu

Yüz şekli tam olarak oturmuş ve yanak bölgesindeki yağlanmadan şikayetçi tüm hastalara uygulanabilir.


Bişektomi Ameliyatları Nasıl Yapılır?

Bişektomi ameliyatı lokal anestezi altında gerçekleştirilebilir. Ameliyat sırasında ağzın iç kısmında, yanak bölgesinde 1 cm genişliğinde bir kesi yapılır.  Bu kesi içinden yağ yastığı çıkarılır ve kesiye, kendiliğinden eriyen dikişler uygulanarak kapatılır. Ameliyat, özellikle yanak çukuru bölgesinde daha ince ve konturlu bir görünümle sonuçlanacaktır.

Ameliyat 30-45 dakika sürmektedir. Hastalar aynı gün taburcu edilebilirler.


İyileşme süreci/Ameliyat Sonrası Süreç

Bişektomi ameliyatının nihai sonuçları başlangıçta şişlik nedeniyle belirsiz olabilir, birkaç ay sonra iyileşme ardından sonuçlar belirginleşir. Ameliyattan sonra şişlikler normaldir, soğuk buz uygulanması şişlikler ve morlukların azalmasına yardımcı olacaktır. Ameliyattan sonra hastaların 5 gün yumuşak gıdalarla beslenmesi önerilir. Ayrıca enfeksiyon ihtimali göz önünde bulundurularak ağız hijyenine önem verilmesi gerekmektedir. Ağız hijyeninin sağlanması amacıyla 7 gün ağız spreyi kullanılması önerilir.

Bişektomi ameliyatı, yüz şeklinin tam belirginleşmesinin ardından hasta kilosuna dikkat ettiği sürece kalıcı bir operasyondur. Bişektomi ameliyatı hastaların özgüvenini ve yaşam kalitesini artıran kısa sürede kalıcı sonuçlar elde edilen ameliyatlardır. İyi bir cerrah ile mükemmel sonuçlar elde etmek kaçınılmazdır.

Bişektomi ameliyatı hakkında detaylı bilgi için: Randevu için / 05421886988 numaralı telefon ya da www.drahmetaydin.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ (BLEFEROPLASTİ)